Moim MUST HAVE w holu wejściowym była pojemna szafa. Wybór padł na Ikea PAX, którą mogę określić jako szafę „szytą na miarę”, gdyż każdy w łatwy sposób może ją dopasować do swoich potrzeb z gotowych elementów. Jej projektowanie przy użyciu PAX planera dostępnego na stronie jest proste i intuicyjne.
_____
Projekt – szafa w holu
Pomieszczenie zdeterminowało wybór konkretnych korpusów szafy.
wymiary: wysokość 201 cm, głębokość 58 cm, szerokość 200 cm
drzwi: na samodomykających się zawiasach, w białym kolorze – model GRIMO
Planner Ikea Pax
_____
Wyposażenie wewnętrzne
To ono decyduje o tym, czy szafa będzie funkcjonalna. Powinno być dopasowane do naszych potrzeb. Szczęśliwie nawet decydując się na szafę z sieciówki, nie musimy się ograniczać tylko do drążków i półek. Możemy wybierać spośród szerokiego asortymentu wyposażenia wewnętrznego, takiego jak: szuflady, kosze, tace, wieszaki. Co ważne – większość się wysuwa, co jest bardzo wygodne. Poszczególne elementy powinny być dobrane pod przeznaczenie. Pod Wasze potrzeby i preferencje, a nawet pod Wasz rytm dnia i styl życia.
Moja szafa w holu składa się z trzech modułów: 50 + 100 + 50. Moduł lewy i środkowy – mają pełnić funkcję garderoby podręcznej, dlatego znalazły się tam przede wszystkim drążki na ubrania, szuflady (na czapki, szaliki, itp.) i mój ulubiony element – wysuwane półki na buty. Półki oddzielają część z wieszakami od pozostałych elementów.
Moduł prawy z kolei miał być bardziej gospodarczy. W każdym domu potrzebne jest miejsce na rzeczy, które są niezbędne do prowadzenia gospodarstwa domowego, z drugiej strony stanowiłyby wątpliwą dekorację. Lepiej, by pozostawały ukryte. Chciałam tam zastosować wysuwany element, dostosowany pod szafę gospodarczą właśnie. Jednak niestety na prawej ściance mojej szafy znajduje się tablica elektryczna, do której musi być swobodny dostęp. Dlatego wykombinowałam coś innego. Umieściłam tam wysuwaną tacę – na odkurzacz i mopa, a także wysuwany wieszak. Oba elementy się sprawdzają rewelacyjnie, a więcej o tym jak urządzić praktyczną szafę gospodarczą przeczytacie tu>>.
Tak prezentuje się moja zmontowana już szafa w miejscu docelowym:
I jak Wam się podoba?
W jednym z kolejnych postów pokażę Wam moje patenty jak w prosty sposób dodać elegancji szafie z sieciówki i nadać jej indywidualnego charakteru.
Magdalena Wojciechowicz
• 6 lat agoBardzo mądrze rozwiązana szafa, podoba mi się część gospodarcza. Wysuwane półki na buty z Ikei są rewelacyjne.
Ania
• 5 lat agoBardzo podoba mi się Twoja aranżacja. Czy mogłabyś napisać co to za panel LED, który jest na górze szafy? Dzięki temu wygląda jak szafa zabudowana. Chciałabym zastosować u siebie podobne rozwiązanie:) Pozdrawiam!
M.
• 5 lat agoBardzo dziękuję. Panel jest z Ikei, odszukam nazwę.
M.
• 5 lat agoPanel nazywa się NORRFLY
Kasia
• 5 lat agoChciałam zapytać o element nad szafą, czy jest to jakiś panel maskujący Ikea czy część wykonana przez stolarza, będę wdzięczna za odpowiedź
M.
• 5 lat agoTo obudowa z k-g, po szczegóły odsyłam do posta ‚Jak dodać elegancji szafie z Ikei?’ 🙂
Ola
• 3 lata agoCzytam kilka razy Pani post i nic nie widzę na temat inf o panelu nad szafa.nasze mieszkanie ma 260, nasza szafa 236 m… Szukamy dobrego rozwiązania ,;) z góry dziękuję za odp
M.
• 3 lata agoTo karton gips. Szczegóły w poście Jak dodać elegancji szafie z Ikei?
Ania
• 2 lata agoMam pytanie odnoście wyciętego boku w szafie. U nas jest identyczna wielka skrzynka i z jej powodu planuję przesunąć całą szafę od ściany, a przy tej szafce z licznikami wstawić siedzisko i zamontować wieszaki. Bałam się, że właśnie po wycięciu tak dużej dziury w boku szafy, straci ona swoją stabilność i wytrzymałość. Czy zauważyła Pani, żeby szafa stała się przez to wycięcie mniej stabilna? Czy może bok szafy został jakoś specjalnie przymocowany do sciany?