In STARY DOM

Czy warto remontować stary dom?

stary dom, przedwojenny dom, stary dom czy warto remontować, stary dom czy nowy, kupić stary dom czy budować nowy, stary dom czy warto

To pytanie z pewnością zadaje sobie każdy, komu chociażby przemknęła myśl o zakupie starego domu. Tym bardziej, że wokół tematu narosło dużo mitów i stereotypów (z tymi najbardziej powszechnymi rozprawiam się w tym poście>>>). O tym czy warto remontować stary dom i jakie koszty się z tym wiążą rozmawiałam też z Asią z Green Canoe. Serdecznie zapraszam do obejrzenia tego odcinka.

_____

Czy warto remontować stary dom? Home tour

_____

Stary dom

Powinnam napisać ‘I had a dream’, bo od marzenia wszystko się zaczęło. Nosiłam je w sercu od dzieciństwa, wydawało się niemożliwe, dopóki nie zaczęło się materializować. O celach, planach remontowych i mojej wizji możecie przeczytać w poście Remontujemy przedwojenny dom. Do tego jak stary jest nasz dom i co to w ogóle znaczy stary dom odniosłam się w tu>>>. Wszystkie elementy, które decydują o klimacie starego domu i które pieczołowicie odnowiliśmy, by przywrócić im dawny blask opisuję w serii DUSZA STAREGO DOMU. Wszystkich zainteresowanych tematyką starych domów „od zaplecza” odsyłam też do kategorii PORADY. Znajdziecie tu m.in. checklistę rzeczy, które należy sprawdzić zanim się kupi stary dom, czy post o Gminnej Ewidencji Zabytków.

stary przedwojenny dom

_____

Before & After

Osobiście bardzo lubię wszelkie zestawienia before&after, one najlepiej przemawiają do wyobraźni. Poniżej kilka z nich:

Hol wejściowy

metamorfoza holu przedpokoju po remoncie jak urządzić hol wiatrołap w stylu eklektycznym nowojorskim

Salon

metamorfoza salonu w starym domu zestawienie B&A

Jadalnia

remont starego domu blog metamorfoza wnętrz jadalni przed&po

Górna łazienka

stary dom łazienka before&after

Dolna łazienka

metamorfoza łazienki demolka remont extreme makeover bathroom renovation before and after before&after b&a

Omówienie i fotorelacje wnętrz sprzed remontu wraz z opisem zakresu przeprowadzonych prac znajdziecie w serii postów PRZED & PLANY. Seria METAMORFOZA zawiera z kolei prezentację wnętrz po remoncie wraz z opisem mojej koncepcji i spisem zastosowanych elementów.

_____

Moje wielkie marzenie dotyczące remontu starego domu zrealizowane. Z perspektywy czasu (i doświadczeń 😉) wszystkim rozważającym zakup i remont starego domu mogę napisać, że nie będzie łatwo, ale będzie warto. Jeśli macie w sobie pasję, lubicie wyzwania i niestraszna Wam ciężka praca, a przy tym przyświeca Wam misja zachowania kawałka historii, idźcie za tym marzeniem! Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia, to Wy musicie zrobić ten krok.

Share Tweet Pin It +1

You may also like

jak urządzić taras, metamorfoza, konkurs, jysk, meble tarasowe, meble na taras, jak zaprojektować taras, taras drewniany

TarasLOVE | Taras Uli Pedantuli

Posted on 15/07/2020

Previous PostTop 7 postów 2020 roku
Next PostOgród Bellingham – angielsko-preriowy ogród na Kaszubach

6 komentarzy

 1. Iwona
  1 miesiąc ago

  Witam, blog obserwuję od dawna . Chcę powiedzieć, że to co zrobiłaś z tym domem powodowana drzemiącymi marzeniami jest niesamowite. Sama mieszkam w bloku i nigdy starego domu nie będę miała, po prostu…. ale mogłabym mieć takie obrazki z koralowcami jakie u Ciebie wiszą na przeciwko kominka jeśli będziesz uprzejma zdradzić gdzie takie można nabyć.

  Pozdrawiam serdecznie
  Iwona.

  Reply
  1. M.
   1 miesiąc ago

   Dzień dobry, jest mi bardzo miło czytać takie słowa 🙂 Namiary na obrazki podeślę na maila. Miłego dnia! Magda

   Reply
 2. Grzegorz Kutrzeba
  4 tygodnie ago

  Super wpis, bardzo dobrze wszystko uargumentowane, podoba mi się Pani blog, pozdrawiam serdecznie 🙂

  Reply
  1. M.
   4 tygodnie ago

   Dziękuję, miło mi to czytać. Pozdrawiam 🙂

   Reply
 3. Katrina
  2 tygodnie ago

  Czy warto ?
  Moim zdaniem tak. Sama wyremontowalam stary dom i jestem z tego powodu dumna. Trudno byłoby mi znaleźć nowy dom w okolicy, wktórej kupiłam swoj ( jest to stara okolica naszego miasta tak wieć raczej nie ma tutaj pustych działek na budowanie nowych domów).

  Wyremontowanie kosztowało mnie pewnie więcej niż wybudowanie nowego domu, ale mam przynajmniej piękny dom z duszą 😉

  Reply
  1. M.
   2 tygodnie ago

   Zgadzam się w 100%. Bardzo warto przez ten klimat, duszę, lokalizację, autentyczność <3

   Reply

Leave a Reply