In URZĄDZANIE WNĘTRZ

Szafa w holu wejściowym

szafa do przedpokoju, szafa Pax

Moim MUST HAVE w holu wejściowym była pojemna szafa. Wybór padł na Ikea PAX, którą mogę określić jako szafę „szytą na miarę”, gdyż każdy w łatwy sposób może ją dopasować do swoich potrzeb z gotowych elementów. Jej projektowanie przy użyciu PAX planera dostępnego na stronie jest proste i intuicyjne.

Pomieszczenie zdeterminowało wybór konkretnych korpusów szafy.

wymiary: wysokość 201 cm, głębokość 58 cm, szerokość 200 cm

drzwi: na samodomykających się zawiasach, w białym kolorze – model GRIMO

Planner Ikea Pax

Wyposażenie wewnętrzne

To ono decyduje o tym, czy szafa będzie funkcjonalna. Powinno być dopasowane do naszych potrzeb. Szczęśliwie nawet decydując się na szafę z sieciówki, nie musimy się ograniczać tylko do drążków i półek. Poszczególne elementy powinny być dobrane pod przeznaczenie.

Moja szafa składa się z trzech modułów: 50 + 100 + 50. Moduł lewy i środkowy – mają pełnić funkcję garderoby podręcznej, dlatego znalazły się tam przede wszystkim drążki na ubrania, szuflady (na czapki, szaliki, itp.) i mój ulubiony element – wysuwane półki na buty. Półki oddzielają część z wieszakami od pozostałych elementów.

Planner Ikea Pax

Moduł prawy z kolei miał być bardziej gospodarczy. Chciałam tam zastosować wysuwany element, dostosowany pod szafę gospodarczą właśnie, niestety na prawej ściance mojej szafy znajduje się tablica elektryczna, do której musi być swobodny dostęp. Dlatego wykombinowałam coś innego. Umieściłam tam wysuwaną tacę – na odkurzacz i mopa, a także wysuwany wieszak.

Tak prezentuje się moja zmontowana już szafa w miejscu docelowym:

szafa do przedpokoju, szafa Pax

szafa do przedpokoju, szafa Pax szafa do przedpokoju, szafa Pax szafa do przedpokoju, szafa Pax szafa do przedpokoju, szafa Pax szafa do przedpokoju, szafa Pax

I jak Wam się podoba?
W jednym z kolejnych postów pokażę Wam moje patenty jak w prosty sposób dodać elegancji szafie z sieciówki i nadać jej indywidualnego charakteru.

Share Tweet Pin It +1

You may also like

stara przedwojenna odkryta cegła pomalowana na biało w łazience, ściana z cegły białej

Odkryta cegła

Posted on 16/10/2018

stary dom łazienka remont

METAMORFOZA | Górna łazienka

Posted on 07/06/2018

Previous PostMETAMORFOZA | Górna łazienka
Next PostŁączenie ściany z sufitem „na butelkę”

No Comments

Leave a Reply