In PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

Kąt telewizyjny w salonie – jaką szafkę pod TV wybrać?

szafka w stylu nowojorskim urządzenie wnętrz kąt telewizyjny

Prezentując Wam pierwszą odsłonę salonu napomknęłam, że ściana przeznaczona pod kąt telewizyjny nie jest jeszcze urządzona. Czas zmienić ten stan rzeczy i finalnie zastanowić się jaką szafkę pod TV wybrać.

_____

Szafka pod TV – ale jaka?

Szafka pod TV, szafka RTV, a obecnie coraz częściej szafka multimedialna. Miejsce na sprzęt i inne okołotelewizyjne akcesoria.

Chciałabym, żeby była zrobiona z drewna. Biała lub jasnoszara. W salonie znajdują się już piec kaflowy i witryna w stylu nowojorskim. Szafka pod TV powinna być więc stylowa, ale nie przestylizowana. Bo nie oczekuję od szafki, żeby była ‘romantyczna’, ale przede wszystkim funkcjonalna. I elegancka – w taki niewymuszony sposób. Pierwsze skrzypce w salonie i tak grają dwa w/w elementy. Szafka ma się do nich dopasować, ale trochę też wtopić w tło. No i zrobić kącik telewizyjny.

_____

Szafki pod TV w stylu nowojorskim

Przejrzałam ofertę sklepów internetowych i muszę powiedzieć, że wybór szafek telewizyjnych w stylu nowojorskim/ modern classic nie jest zbyt duży.
szafka pod telewizor RTV w stylu nowojorskim hampton shopping list

1 – Komoda TV Halifax Black – Vivre, 2 – Komoda Aston – Dekoria, 3 – AB Komoda – Daro Meble, 4 – Hamptons Szara – Primavera Home, 5 – Komoda Paris – Meble Pumo, 6 – Komoda Milton – Dekoria, 7 – Szafka RTV Praga – Daro Meble, 8 – Szafka RTV Fryderyka – Meblarnia, 9 – Szafka TV Paris – Meble Pumo, 10 – Komoda/szafka RTV styl Hamptons – Hamptons

Niestety żadna z gotowych szafek nie pasuje mi w pełni wymiarami i stylistyką. Utwierdziłam się więc w przekonaniu, że moja szafka pod TV będzie robiona na zamówienie.

Sięgnęłam też po inspiracje zza oceanu, ale i tu żadna z szafek to nie jest w 100% to.

Najbardziej podobają mi się te wyższe szafki. I w tym kierunku będę podążać. 😊 Moja szafka będzie trzyczęściowa, po bokach pełne drzwiczki, na środku otwarte półki na sprzęt, ale też co najmniej jedna szuflada. Muszę pomierzyć, wstępnie rozrysować i wysłać projekt do wyceny. A potem (nie)cierpliwie oczekiwać na szafkę.

A może wpadła Wam w oko jeszcze jakaś gotowa szafka pod TV w stylu nowojorskim i zechcecie podzielić się ze mną namiarem?

Share Tweet Pin It +1

You may also like

Previous PostKwietnik ze stolika - projekt małeDIY
Next PostPRZED&PLANY | Weranda

2 komentarze

 1. puch ze słów
  5 lat ago

  białe komody zawsze mi się podobają 🙂

  Reply
  1. M.
   5 lat ago

   Mi też, tylko jakie, jakie 😉 Ale już chyba konsensus osiągnięty 😉

   Reply

Leave a Reply