Po bardzo długiej i nieplanowanej przerwie wracam z lekkim i przyjemnym tematem stroika adwentowego, który tradycyjnie wykonałam własnoręcznie. Wczoraj zaczął się Adwent i zapłonęła pierwsza świeca, zapoczątkowując magiczny czas oczekiwania. Tegoroczny stroik adwentowy powstał z naturalnych materiałów, a inspiracją do jego powstania była gałąź pokryta porostami, znaleziona na spacerze. W tym roku bowiem jeszcze bardziej niż w poprzednich latach stawiam na naturalne, proste dekoracje. Będzie więc dużo mchu, szyszek, a nawet… kasztanów, użytych jako materiału do stworzenia dekoracji z natury. 💚
W tym poście znajdziecie instrukcję jak krok po kroku wykonać naturalny stroik adwentowy.
_____
DIY | JAK ZROBIĆ NATURALNY STROIK ADWENTOWY?
Co będzie Ci potrzebne?
- prostokątna taca (moja jest drewniana, w czarnym kolorze, z przecierkami)
- 4 świeczki
- 4 metalowe uchwyty do świec na klips
- tabliczki z cyframi 1-4
- elementy naturalne: gałązki, mech, omszona kora, szyszki w różnych rozmiarach, gałązki z maleńkimi szyszeczkami (możecie też użyć orzechów, żołędzi, owoców róży – generalnie wszelkich naturalnych elementów, które znajdziecie w lesie lub ogrodzie. Jedynie mech musicie zakupić w kwiaciarni, na giełdzie kwiatowej lub w hurtowni florystycznej, bo mech jako element runa leśnego podlega ochronie. Alternatywnie możecie też użyć sztucznego mchu.)
- pistolet z klejem na gorąco, nożyczki, sznurek jutowy, folia ochronna
- opcjonalnie: wstążka, ozdobna jarzębina (ostatecznie ich nie użyłam)
Wykonanie krok po kroku
1/ Zaczęłam od przycięcia folii ochronnej pod wymiar tacy, żeby nie przyklejać poszczególnych elementów bezpośrednio do niej i nie zniszczyć tacy. Używam poszczególnych elementów wielokrotnie, dlatego staram się tak wykonywać projekty, by potem bez uszczerbku móc odzyskać poszczególne składowe.
2/ Następnie na tacy umieściłam gałązki, przypinając do nich uchwyty na świece na klips, które przytwierdziłam do podstawy za pomocą kleju na gorąco.
3/ W kolejnym kroku zaczęłam ułożyłam na tacy kawałki omszonej kory i duże szyszki.
4/ Świeczki osadziłam w uchwytach, pozostałe wolne miejsce wypełniłam mchem i dołożyłam gałązki z maleńkimi szyszeczkami.
5/ Tabliczki z cyferkami to nowy, tegoroczny zakup. Zawiesiłam je na świeczkach za pomocą jutowego sznurka. Tak prezentuje się efekt finalny:
Początkowo planowałam dodać do stroika adwentowego jakiś bordowy akcept czy to w postaci aksamitnej wstążki, czy bordowych kuleczek jarzębiny, ale zrezygnowałam z tego pomysłu, stwierdzając, że prosta naturalna odsłona stroika to jest to i nic więcej nie potrzeba.
_____
W poprzednich latach przygotowałam:
– stroik adwentowy w stylu modern rustic
– nietypowy wieniec adwentowy w doniczkach
– elegancki wieniec adwentowy w granacie
Który stroik adwentowy podoba się Wam najbardziej?
W kolejnym poście pokażę dwie zimowe dekoracje, które wykonałam z kasztanów.
Natalia
• 3 lata agoW tym roku rezygnuję z choinki ( mam w domu małego 10 miesięcznego brzdąca, tak wiec postanowiłam nie ryzykować z choinkowym drzewkiem oraz nie męczyć się_). Za to nie wyobrazam sobie braku jakichkolwiek dekoracji, tak wieć postaram się stworzyć włąśńie taki stroik. Szczególnie, że idealnie powinien prezentować się na stole w jadalni 🙂
Czekam na kolejne dekoracje.
Sama jeszcze w tym roku nie ozdabiałam domu ale bedę musiała się niedługo za ozdoby zabrać.
M.
• 3 lata agoI bez choinki można pięknie ozdobić dom i wprowadzić świąteczny klimat. Mam nadzieję, że udało się skorzystać z inspiracji. Pozdrawiam serdecznie 🙂