In DIY, małe DIY

DIY | Wiosenny wianek boho

wiosenny wianek na drzwi, wiosenny wianek na drzwi diy, wiosenne inspiracje, wianek w stylu boho, wianek z jaskrów, wianek boho, wianek boho na drzwi

Powstał dosyć spontanicznie, bo wcale nie miałam go w planach. Zazwyczaj bowiem wpadam na jakiś pomysł, gromadzę potrzebne materiały i dopiero biorę się za pracę. Tym razem musiałam wyjść od materiałów, które miałam na stanie i coś z nich wykombinować. I tak powstał wiosenny wianek boho. Poniżej znajdziecie instrukcję na to małe i szybkie DIY.

_____

DIY: JAK ZROBIĆ WIOSENNY WIANEK BOHO?

Co będzie Ci potrzebne?

wiosenny wianek, wiosenne inspiracje, wianek diy, wianek boho
  • metalowa obręcz (moja ma średnicę 20 cm)
  • bawełniana tasiemka o szerokości 2,5 cm
  • sztuczne kwiaty – użyłam gałązki z jaskrami i hortensjami
  • pistolet z klejem na gorąco

Koszt wianka

Nie przekracza 10 zł 😊 Obręcz kosztowała 4,50 zł, a gałązka 6,99 zł, ale kilka jej elementów mi jeszcze zostało do wykorzystania przy innych pracach. Tasiemką z kolei przewiązana była zakupiona narzuta, a że bliska jest mi idea #zerowaste, zachowuję takie elementy do powtórnego wykorzystania.   

Wykonanie krok po kroku

1/ Zaczęłam od przygotowania bazy, bo miałam obręcz w czarnym kolorze, który nijak nie komponował mi się z pastelowymi kwiatami i koncepcją na wiosenny wianek boho. Wymyśliłam, że owinę ją bawełnianą tasiemką. Ta moja jej optymalnej szerokości (próbowałam na większej obręczy z szerszą tasiemką jutową i nie dało rady), zwróćcie więc na to uwagę. Przymocowałam końcówkę taśmy do obręczy za pomocą kleju na gorąco, po czym okręcałam ją wokół metalowego koła. Co kilkanaście okręceń podklejałam ją delikatnie klejem. Moja taśma była na tyle długa, że wystarczyło jej i na mocowanie. Nie ucinałam jej na końcu, tylko przymocowałam klejem na gorąco.

wianek boho, wianek diy, wianek zrób to sam

Gotową obręcz spokojnie możecie zastąpić własnoręcznie wykonanym kołem z drutu. Można też rozmontować stary abażur od lamki, jeśli macie jakiś na stanie.

2/ W kolejnym etapie czas na dekoracje. Układ, ilość i dobór kwiatów zależą od Waszej wyobraźni (i posiadanych zasobów 😉). Ja zdecydowałam się na jaskry w ilości 5 szt., w kolorze malinowym i jasnoróżowym. Główki kwiatów odcinałam z gałązki tak, by łodyżka była możliwie krótka, by główka zbytnio nie odstawała od obręczy. Każdy kwiatek przyklejałam do obręczy klejem na gorąco. Dodałam też po kwiatku hortensji z każdej strony.

wiosenny wianek na drzwi, wiosenny wianek na drzwi diy, wiosenne inspiracje, wianek w stylu boho, wianek z jaskrów, wianek boho, wianek boho na drzwi

3/ Na koniec wystarczy zawiązać kokardkę i powiesić wianek – na drzwiach, ścianie, albo – jak w moim przypadku – na kominku/ piecu.

I gotowe!

wiosenne inspiracje, wiosenny wianek, wianek boho, jak zrobić wianek, jak zrobić wianek wielkanocny, jak zrobić wianek krok po kroku

Mam nadzieję, że mój wiosenny wianek boho przekona Was, że można zrobić dekorację z tego, co znajdziecie w domu i  zainspiruje do wiankowego rękodzieła. Pochwalcie się koniecznie, co udało się Wam stworzyć.

_____

A pozostając w temacie wianków, może zainspiruje Was też któryś z tych, jakie wykonałam w tamtym roku? Na powitanie wiosny powstał wianek hortensjowy, z kolei na Wielkanoc wianek z jajek i piór.

Share Tweet Pin It +1

You may also like

jadalnia na święta wystrój dekoracje ozdobiona

Jadalnia w świątecznej szacie

Posted on 24/12/2018

jak pakować prezenty żeby mieć z tego przyjemność, prezenty w granacie

Przyjemne pakowanie prezentów

Posted on 03/12/2018

Previous PostAranżacja łazienki w stylu buduarowym
Next PostWiosenno-wielkanocna strefa dzienna

No Comments

Leave a Reply