In DIY, małe DIY, STYL ŻYCIA

4 pomysły na świąteczne dekoracje na ostatnią chwilę

proste dekoracje na szybko jak zrobić szybkie dekoracje na święta jak udekorować szybko dom na Boże Narodzenie

Bo czasami nie da się zorganizować wcześniej, wszystkiego skrupulatnie zaplanować i poświęcić kilku dni na celebrację świątecznego dekorowania. W niektórych przypadkach brakuje czasu, w innych weny, w innych znów nie czujemy świątecznego flow.

Ale i na to są sposoby, i jeśli nie chcemy całkowicie rezygnować z przystrajania naszych domów, wystarczy uciec się do pomysłów na szybkie, a jednocześnie efektowne dekoracje.

 W tym poście znajdziecie moje 4 pomysły na świąteczne dekoracje na ostatnią chwilę. Spośród tegorocznych inspiracji na dekoracje na Boże Narodzenie w 3 stylach wybrałam Antracytową noc. Moje ozdoby utrzymane będą w kolorach srebra, bieli, szarości i czerni, dopełnione oczywiście zielonym 💚

_____

DIY: 4 pomysły na świąteczne dekoracje na ostatnią chwilę

Pomysł 1. Świąteczna kompozycja w donicy

To, co sprawdza się zawsze to żywe kwiaty. W okresie Bożonarodzeniowym popularne są gwiazdy betlejemskie – poinsecje, zygokaktusy – grudniki, a także cebulowe – amarylisy i hiacynty. I to właśnie te ostatnie postanowiłam wykorzystać do zrobienia szybkiego stroika.

elementy stroika hiacynty mech

Wystarczyła duża donica, hiacynty, sztuczny mech i trochę ozdób choinkowych – u mnie: bombki, szyszki i filcowe śnieżynki. Z podanych elementów zakupiłam tylko kwiatki, a te w okresie przedświątecznym są dostępne nawet w dyskontach.

stroik na święta z hiacyntami

Wykonanie zajęło mi słownie 3 minuty. Cebulki włożyłam do misy, obłożyłam mchem, na koniec dodałam ozdoby. Taką kompozycję możecie ustawić na stole, albo pomocniczym stoliku. Sprawdzi się też doskonale na konsoli w holu i będzie stanowić świąteczny akcent.

stroik dekoracja świąteczna z hiacyntami kompozycja w donicy
stroik dekoracja bożonarodzeniowa na stół szybka

Pomysł 2. Świeczka z przybraniem

W czasie Świąt palimy dużo świec, rozświetlając nasze wnętrza, dodając im blasku i magii. Warto też taką świąteczną święcę trochę przystroić.

Kolejny raz użyłam tego, co miałam w domu – zwykła biała świeca, mały ceramiczny świecznik, do których dla ozdoby dodałam trochę mchu, włoskiego orzecha i owoce dzikiej róży. Prosto i naturalnie.

stroik do świeczki proste i szybkie ozdoby świąteczne

Nawet takie małe akcenty wniosą do naszych wnętrz świąteczną atmosferę.

Pomysł 3. Lampiony w świątecznym anturażu

Kolejna bardzo prosta dekoracja. Użyłam dużych lampionów ze świecami, do których przyczepiłam małe stroiki, wykonane naprędce ze sztucznych gałązek, oprószonych śniegiem, małych bombek i szyszek. Całość przyczepiłam za pomocą drucika.

jak przyozdobić lampiony na święta dekoracja stroik na lampion
dekoracje świąteczne bożonarodzeniowy lampion

Lampiony z zapalonymi świecami prezentują się bardzo efektownie.

Pomysł 4. Stroik ze świecznikami

Ostatni stroik powstał chyba w minutę. Wykorzystałam marmurową tacę, na której ustawiłam dwa świeczniki – jeden w kolorze starego drewna, drugi czarny. Do nich dołożyłam jeszcze czarną świeczkę w szkle. Całość uzupełniłam sztucznymi gałązkami, które pozostały mi z robienia stroików do lampionów i dwie bombeczki w kolorze starego srebra. I gotowe!

prosty i szybki stroik świeczniki drewniane święta boże narodzenie

Poniżej znajdziecie jeszcze parę inspiracji na takie szybkie stroiki, podpatrzonych przy okazji wizyty w sklepie Flora Point:

ozdoby na stół proste i efektowne

Kilka szybkich pomysłów pokazywałam też przy okazji zeszłorocznego dekorowania – zielony stroik, czy świąteczną oprawę stołu wyczarujecie w kilka chwil.

Bo naprawdę nie potrzeba dużo, by stworzyć świąteczny klimat w domu. Wystarczy wykorzystać to, co macie w domu, może inaczej zestawić, dołożyć jakieś drobne akcenty świąteczne, czy też zielone gałązki z ogrodu. Liczy się przede wszystkim pomysł i kreatywność. Bo piękne ozdoby można wykonać nawet ze słoika 😊

A może wy macie jakieś swoje patenty na świąteczne dekoracje na ostatnią chwilę? Podzielcie się proszę Waszymi pomysłami.

Share Tweet Pin It +1

You may also like

wodopój dla ptaków w ogrodzie

DIY | Poidełko dla ptaków

Posted on 15/08/2018

Previous PostBotaniczna ramka - projekt małeDIY
Next PostTop 7 postów 2019 roku

2 komentarze

 1. Marysia
  4 lata ago

  Cóż za świetny artykuł, skorzystam z niego w te święta!

  Reply
  1. M.
   4 lata ago

   Bardzo mi miło, że moje pomysły się komuś przydadzą 🙂

   Reply

Leave a Reply