In DIY, małe DIY, STYL ŻYCIA

DIY | Nietypowy wieniec adwentowy

jak zróbić wieniec adwentowy szybki pomysł na

Ponownie trzymam się nazewnictwa nieadekwatnego do kształtu, bo kolejny raz zaprezentuję Wam nietypowy wieniec adwentowy. Kolejny raz nie będzie koła, ale będzie symbolika, cztery świece, oczekiwanie i nadzieja. Zapalane w kolejne niedziele Adwentu świece będą odmierzały czas pozostały do Świąt, co pozwoli pełniej go przeżyć.

Moje tegoroczne dekoracje będą w kolorze bieli, szarości, srebra, ale też przaśnej juty i czerni. Taki też jest wieniec. Wykorzystałam elementy, które posiadam w domu, ale w nowy sposób. Całość nie zajęła mi więcej niż 20 minut. Jeśli podoba Wam się mój wieniec i chcielibyście zrobić podobny, zapraszam po instrukcję.

_____

DIY | JAK ZROBIĆ NIETYPOWY WIENIEC ADWENTOWY?

Co będzie Ci potrzebne?
 • 4 doniczki/ osłonki/ pojemniczki
 • 4 świeczniki
 • prostokątna tacka
 • 4 świece
 • ozdoby: sztuczny mech, orzechy włoskie, numery 1-4, szare gwiazdki, wstążka z juty, srebrne serduszka, owoce róży, sztuczne gałązeczki jedliny
 • taśma, szpilki, nożyczki
zrób to sam DIY wieniec stroik ozdoba na Adwent
Wykonanie krok po kroku

1/ Bazę stanowią terakotowe doniczki, które kupiłam bardzo dawno temu i równie dawno pobieliłam farbą. Do doniczek zwykłą taśmą klejącą przykleiłam po szarej gwiazdce.  

2/ Następnie wzięłam się za świece. Odmierzyłam odpowiednią długość jutowej taśmy i przyczepiłam do świecy za pomocą dwóch szpilek. Gdy świece były w kubraczkach, zabrałam się za numerki.

świece w stylu rustykalnym na adwent

3/ W tym celu wykorzystałam posiadane ceramiczne numerki, do których za pomocą ozdobnej biało-czarnej nitki przyczepiłam po srebrnym serduszku.

numerki cyferki do świec adwentowych
odliczanie adwent świece na 4 niedziele

4/ Gotowe numerki przyczepiłam do świec za pomocą dwóch szpilek, a świece osadziłam w szklanych świecznikach (dla stabilności i żeby świeca wystawała ponad rant doniczki, i mogła się swobodnie palić).

zrób to sam wieniec stroik adwentowy odliczanie 4 świece

5/ Osadzając świeczniki w doniczkach, posiłkowałam się jeszcze jednymi metalowymi świecznikami,  by złapać odpowiedni poziom i uzyskać jeszcze większą stabilność. Świeczniki osłoniłam sztucznym mchem, dodałam małą gałązeczkę jedliny i owoc dzikiej róży.

świeca adwentowa w doniczce ze stroikiem jak zróbić wieniec adwentowy

I gotowe!

stroik adwentowy na adwent doniczki dekoracje ozdoby na adwent jak zrobić

6/ Tak przygotowane doniczki ze świecami ustawiłam na czarnej, prostokątnej tacy, którą wypełniłam dodatkowo szyszkami i orzechami włoskimi.

nietypowy wieniec na adwent w doniczkach DIY
stroik wieniec wianek adwentowy na adwent jak wykonać prosty szybki efektowny piękny
gotowi na adwent 4 świece odliczanie oczekiwanie nadzieja

Jak Wam się podoba mój tegoroczny, nietypowy wieniec adwentowy? A wy przygotowaliście już swoje wieńce?

_____

Jeśli wolicie coś bardziej eleganckiego (ale wciąż nietypowego 😉), po inspirację odsyłam do posta z wieńcem adwentowym w granacie, który zrobiłam rok temu.

zrób to sam wieniec adwentowy na tacy granat srebro mech
Share Tweet Pin It +1

You may also like

Previous PostDekoracje na Boże Narodzenie w 3 stylach
Next PostBotaniczna ramka - projekt małeDIY

2 komentarze

 1. Lena
  4 lata ago

  ale piękne!

  Reply
  1. M.
   4 lata ago

   Dziękuję 🙂

   Reply

Leave a Reply