In STYL ŻYCIA

Przyjemne pakowanie prezentów

jak pakować prezenty żeby mieć z tego przyjemność, prezenty w granacie

Nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam pakować prezenty. Pakowanie prezentów to jedna z moich świątecznych przyjemności.

Od małego to robiłam. Zawsze byłam dyżurnym rodzinnym pakowaczem 😉

Od dawna też już wiem, że nie liczy się tylko sam prezent, ale również jego oprawa. Że miło jest dostać ładnie zapakowany prezent, który cieszy zanim zostanie rozpakowany. Najpierw oko, potem serce

_____

Jak sprawić, żeby pakowanie prezentów było przyjemnością?

Po pierwsze – kup prezenty odpowiednio wcześniej

Nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę. Ostatni tydzień przed świętami, a tym bardziej Wigilia to nie jest dobry moment na kupowanie prezentów. Mamy wtedy tyle innych aktywności, poza tym oferta sklepów jest już przebrana, a centra handlowe są w apogeum przedświątecznej gorączki. Łatwiej wtedy o zakup nietrafionych lub niepotrzebnych prezentów. I nie ma mowy o czasie na ich pakowanie.

Ja już od wielu, wielu lat ogarniam zakup prezentów maksymalnie do połowy listopada. W ten sposób nie biorę udziału w przedświątecznym szale zakupowym, mam większą szansę wybrać prezenty, które trafią w gusta moich bliskich i czas na przemyślenie jak je zapakuję 😊
papiery do pakowania prezentów w gwiazdki granatowe akcenty stary kredens

Po drugie – zgromadź wszystkie potrzebne materiały

 Papiery, wstążki, kokardki, karneciki. Ale też kartonowe pudełka, żeby ułatwić sobie zapakowanie przedmiotów o nieregularnym kształcie, czy folię bombelkową, żeby zabezpieczyć przedmioty, które mogą się stłuc. Szczególnie jeśli z prezentami wyruszacie w podróż.
JOY radość święta prezenty pakowanieZawsze dodaję też jakiś świąteczny akcent – naklejkę, cekinową ozdóbkę, małą zieloną gałązkę. Pięknie dopełnia on prezent i podkreśla jego wyjątkowość.
pakowanie prezentów srebro biel granatJako estetka zawsze dbam, żeby papiery i wstążki były dopasowane do stylu dekoracji jaki wybieram na dany rok.

W tym roku króluje więc srebro, biel i granat, przełamane trochę kolorem papieru pakowego.
papiery do pakowania prezentów, karneciki, dodatki, wstążki
pakuj prezenty z przyjemnością

Po trzecie – celebruj pakowanie prezentów

Zrób sobie świąteczną herbatę z pomarańczą, goździkami, imbirem i cynamonem. W ulubionym świątecznym kubku. Przygotuj kawałek korzennego ciasta i klementynki na przekąskę. Zapal świece i światełka, włącz świąteczną muzykę, albo inną dowolną, wprowadzającą Cię w dobry nastrój.

Jeśli masz dużo bliskich do obdarowania, a tym samym dużo prezentów do spakowania, możesz tą czynność rozłożyć na kilka wieczorów.
mix materiały do pakowania prezentów papiery wstążki karnecikiŻeby ułatwić sobie pracę, użyj taśmy z dyspenserem. Przygotuj wstążki odpowiedniej długości, wypisz wcześniej karneciki. Naszykuj tekturowe pudełka, które ułatwią spakowanie nieforemnych kształtów. W przypadku, gdy masz kilka upominków dla jednej osoby, każdy z nich możesz zapakować oddzielnie. Szczególnie dzieciom rozpakowywanie tak spakowanego prezentu sprawi dużo frajdy.
prezenty pakunki paczki świąteczne pięknie zapakowane
W takiej atmosferze i organizując sobie pracę zawczasu sami się nie obejrzycie kiedy spakujecie wszystkie prezenty.

I odczarujecie sobie pakowanie prezentów (o ile już nie należy ono do Waszych ulubionych świątecznych rytuałów 😊).

I nie tylko Wasi bliscy będą mieli radość z otrzymania pięknie zapakowanych prezentów, ale również Wy – obdarowujący będziecie czerpać z tego przyjemność.
mix spakowane prezenty na święta naszykowane gotowe
A jak sytuacja u Was? Spakowaliście już prezenty dla Waszych bliskich?

Share Tweet Pin It +1

You may also like

Previous PostDIY | Wieniec adwentowy w granacie
Next PostPRZED & PLANY | Jadalnia

No Comments

Leave a Reply