In DIY, małe DIY

DIY | Koralowiec – modna dekoracja w stylu Hampton

dekoracje wnętrz w stylu nowojorskim francuskim

Charakterystycznymi dekoracjami dla stylu Hampton są akcenty nadmorskie: rozgwiazdy, koralowce, muszle. Mogą to być również suche konary – czy to ułożone w szklanym naczyniu, czy w przypadku większych sztuk – położone bezpośrednio na regale, konsoli lub bocznym stoliku. Takie ozdoby wprowadzają odrobinę luzu do eleganckich nowojorskich wnętrz, a tym samym beztroskiego wakacyjnego klimatu.

Mi najbardziej podoba się koralowiec – bardzo stylowy element dekoracji wnętrz. W sklepach oferujących dodatki w stylu nowojorskim można znaleźć bogatą ofertę tych ozdób.

koralowiec ozdoba w stylu nowojorskim gdzie kupić1 – Ozdobny koralowiec – Zara Home, 2 – Figurka koralowca „Long Island” – Modern Classic Home, 3 – Koralowiec Serafina – Casa Bianca, 4 – Świecznik w kształcie koralowca – Zara Home, 5 – Koralowiec „White sponge” – Mint Grey, 6 – Koralowiec „Serlina Coral II” – Mint Grey, 7 – Koralowiec „Magic white” – Mint Grey, 8 – Koralowiec na postumencie „Resina” – Mint Grey, 9 – Koralowiec ozdobny „Poly white” – Sweet Living, 10 – Dekoracja „Koralowiec II” – Hamptons, 11 – Ozdobny koralowiec – Zara Home

Tym, co powstrzymywało mnie przed jego zakupem była jednak cena. Jest to bowiem wydatek rzędu kilkudziesięciu, a nawet kilkuset złotych. Nie byłabym sobą, gdybym nie spróbowała zrobić takiej ozdoby własnoręcznie, tym bardziej, gdy w klubie zakupowym wpadł mi w oko brakujący element… 😉

Zatem dzisiaj pokażę Wam jak zrobić modną dekorację w stylu Hampton. Będzie to bardzo ekspresowe DIY i sądzę, że efekt się Wam spodoba.

_____

DIY: JAK ZROBIĆ DEKORACJĘ W STYLU HAMPTON?

 Co będzie Ci potrzebne?

 •  koralowiec – do dostania w sklepach akwarystycznych, czy na popularnym portalu aukcyjnym
 • drewniany element balustrady – do kupienia np. w markecie budowlanym
 • farba kredowa – mój wybór: Renesans Ambiente Chalky Colors, użyłam koloru Etrurian black
 • wosk bezbarwny – mój wybór: Starwax Wosk w paście Antiquaire bezbarwny
 • pędzel
 • miękka ściereczka
 • klej Pattex Fix Extreme

dekoracja ozdoba w stylu nowojorskim do it yourself

Koszt dekoracji

Koszt wykonania dekoracji zależy w zasadzie od tego, w jakiej cenie kupicie koralowca. Drewniana podstawa to koszt kilku złotych. W moim przypadku całość kosztowała poniżej 20 zł i jest to wyłącznie koszt zakupu koralowca, resztę materiałów miałam w domu.

Wykonanie krok po kroku

1/ Na początku trzeba wybrać podstawę. W alternatywie do użytego zakończenia słupka drewnianego, rozważałam wieczko od pudełka na wino.

koralowiec dekoracja zrób to sam
Przymiarki:

dekoracja w stylu hampton zrób to sam
Ostatecznie wybrałam kwadratową.

2/ Następnie postument należy pomalować. Mój już kiedyś był pomalowany na szaro, przemalowałam go teraz na czarno. Potrzebne były dwie warstwy farby kredowej. Więcej o malowaniu farbami kredowymi mogliście przeczytać w poście o przerabianiu doniczek.

3/ W kolejnym kroku należy przykleić koralowca do podstawy.

4/ Gdy klej wyschnie, trzeba zabezpieczyć postument woskiem, nakładając go miękką szmatką. Po odczekaniu 3 h należy nałożyć drugą warstwę. Po wyschnięciu wypolerować suchą szmatką.

I gotowe!

ozdoba w stylu nowojorskim własnoręcznie wykonana zrobionaA tak prezentuje się efekt końcowy w salonowej witrynie:

ozdoba w stylu nowojorskim dekoracja wnętrz dodatki do wnętrzJestem bardzo zadowolona z efektu, tym bardziej, ze znów udało się mieć modną dekorację za ułamek sklepowych cen. 😊

Czy wy też czasami kombinujecie jak samodzielnie coś zrobić, nawet gdy dostępne są gotowe produkty?

Share Tweet Pin It +1

You may also like

wieniec adwentowy, pomysł na stroik adwentowy, jak zrobić stroik adwentowy, DIY, dekoracje świąteczne, stroik adwentowy naturalny

DIY | Naturalny stroik adwentowy

Posted on 29/11/2021

zrób to sam, doityourself, małe projekty przeróbki dekoracje meble

Projekt małeDIY – inauguracja

Posted on 11/01/2019

Previous PostMETAMORFOZA | Pierwsza odsłona salonu
Next PostDIY | Wieniec adwentowy w granacie

2 komentarze

 1. Biała Sowa
  5 lat ago

  Świetny pomysł 🙂
  Naprawdę fajnie wygląda.
  Pozdrawiam weekendowo.

  Reply
  1. M.
   5 lat ago

   Dziękuję 🙂 Lubię takie małe DIY, dzięki którym można mieć modne dodatki za niską cenę. Również pozdrawiam

   Reply

Leave a Reply