In PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

Szafa w holu wejściowym

szafa do przedpokoju, szafa Pax

Moim MUST HAVE w holu wejściowym była pojemna szafa. Wybór padł na Ikea PAX, którą mogę określić jako szafę „szytą na miarę”, gdyż każdy w łatwy sposób może ją dopasować do swoich potrzeb z gotowych elementów. Jej projektowanie przy użyciu PAX planera dostępnego na stronie jest proste i intuicyjne.

_____

Projekt – szafa w holu

Pomieszczenie zdeterminowało wybór konkretnych korpusów szafy.

wymiary: wysokość 201 cm, głębokość 58 cm, szerokość 200 cm

drzwi: na samodomykających się zawiasach, w białym kolorze – model GRIMO


Planner Ikea Pax

_____

Wyposażenie wewnętrzne

To ono decyduje o tym, czy szafa będzie funkcjonalna. Powinno być dopasowane do naszych potrzeb. Szczęśliwie nawet decydując się na szafę z sieciówki, nie musimy się ograniczać tylko do drążków i półek. Możemy wybierać spośród szerokiego asortymentu wyposażenia wewnętrznego, takiego jak: szuflady, kosze, tace, wieszaki. Co ważne – większość się wysuwa, co jest bardzo wygodne. Poszczególne elementy powinny być dobrane pod przeznaczenie. Pod Wasze potrzeby i preferencje, a nawet pod Wasz rytm dnia i styl życia.

Moja szafa w holu składa się z trzech modułów: 50 + 100 + 50. Moduł lewy i środkowy – mają pełnić funkcję garderoby podręcznej, dlatego znalazły się tam przede wszystkim drążki na ubrania, szuflady (na czapki, szaliki, itp.) i mój ulubiony element – wysuwane półki na buty. Półki oddzielają część z wieszakami od pozostałych elementów.

Planner Ikea Pax

Moduł prawy z kolei miał być bardziej gospodarczy. W każdym domu potrzebne jest miejsce na rzeczy, które są niezbędne do prowadzenia gospodarstwa domowego, z drugiej strony stanowiłyby wątpliwą dekorację. Lepiej, by pozostawały ukryte. Chciałam tam zastosować wysuwany element, dostosowany pod szafę gospodarczą właśnie. Jednak niestety na prawej ściance mojej szafy znajduje się tablica elektryczna, do której musi być swobodny dostęp. Dlatego wykombinowałam coś innego. Umieściłam tam wysuwaną tacę – na odkurzacz i mopa, a także wysuwany wieszak. Oba elementy się sprawdzają rewelacyjnie, a więcej o tym jak urządzić praktyczną szafę gospodarczą przeczytacie tu>>.

Tak prezentuje się moja zmontowana już szafa w miejscu docelowym:

szafa do przedpokoju, szafa Pax

szafa do przedpokoju, szafa Pax szafa do przedpokoju, szafa Pax, szafa w holu szafa do przedpokoju, szafa Pax szafa do przedpokoju, szafa Pax szafa do przedpokoju, szafa Pax

I jak Wam się podoba?
W jednym z kolejnych postów pokażę Wam moje patenty jak w prosty sposób dodać elegancji szafie z sieciówki i nadać jej indywidualnego charakteru.

Share Tweet Pin It +1

You may also like

Previous PostMETAMORFOZA | Odsłona górnej łazienki
Next PostŁączenie ściany z sufitem „na butelkę”

9 komentarzy

 1. Magdalena Wojciechowicz
  5 lat ago

  Bardzo mądrze rozwiązana szafa, podoba mi się część gospodarcza. Wysuwane półki na buty z Ikei są rewelacyjne.

  Reply
 2. Ania
  5 lat ago

  Bardzo podoba mi się Twoja aranżacja. Czy mogłabyś napisać co to za panel LED, który jest na górze szafy? Dzięki temu wygląda jak szafa zabudowana. Chciałabym zastosować u siebie podobne rozwiązanie:) Pozdrawiam!

  Reply
  1. M.
   5 lat ago

   Bardzo dziękuję. Panel jest z Ikei, odszukam nazwę.

   Reply
   1. M.
    5 lat ago

    Panel nazywa się NORRFLY

    Reply
    1. Kasia
     5 lat ago

     Chciałam zapytać o element nad szafą, czy jest to jakiś panel maskujący Ikea czy część wykonana przez stolarza, będę wdzięczna za odpowiedź

     Reply
     1. M.
      5 lat ago

      To obudowa z k-g, po szczegóły odsyłam do posta ‚Jak dodać elegancji szafie z Ikei?’ 🙂

 3. Ola
  3 lata ago

  Czytam kilka razy Pani post i nic nie widzę na temat inf o panelu nad szafa.nasze mieszkanie ma 260, nasza szafa 236 m… Szukamy dobrego rozwiązania ,;) z góry dziękuję za odp

  Reply
  1. M.
   3 lata ago

   To karton gips. Szczegóły w poście Jak dodać elegancji szafie z Ikei?

   Reply
 4. Ania
  2 lata ago

  Mam pytanie odnoście wyciętego boku w szafie. U nas jest identyczna wielka skrzynka i z jej powodu planuję przesunąć całą szafę od ściany, a przy tej szafce z licznikami wstawić siedzisko i zamontować wieszaki. Bałam się, że właśnie po wycięciu tak dużej dziury w boku szafy, straci ona swoją stabilność i wytrzymałość. Czy zauważyła Pani, żeby szafa stała się przez to wycięcie mniej stabilna? Czy może bok szafy został jakoś specjalnie przymocowany do sciany?

  Reply

Leave a Reply